poniedziałek, 17 czerwcaQuit While You're Ahead

Od teraz dwie ligi dla hokeistek w Krynicy

Nowy sezon przyniesie również zmiany w hokeju kobiet. Już dziś wiadomo, że drużyny będą rywalizować ze sobą w dwóch ligach. W poprzednim systemie w rundzie głównej było 10 drużyn. Pierwsza ósemka przeszła do fazy play-off. Dwie pozostałe drużyny zachowały kolejność z normalnej rundy. Od nowego sezonu PLHK będzie podzielone na dwie ligi. W pierwszej zagrają osiem drużyn – A.

Będą to – TMH Polonia Bytom, UKHK Unia Oświęcim, MUKS Naprzód Janów, UKH Białe Jastrzębie, GKS Stoczniowiec Gdańsk, SKKH Atomówki GKS Tychy, MKHL Krynica – Zdrój i MKS Jaskółki Toruń. W drugiej – B, rywalizują cztery drużyny. KS Cracovia 1906, MMKS Podhale Nowy Targ, nowicjusze – Ciarko PBS Bank Sanok i druga drużyna MKHL Krynica – Zdrój. W pierwszym A – drużyny rozegrają trzy rundy meczów, pierwsze dwie będą meczem i rewanżem, w trzecim rozegrane zostaną na lodowisku drużyny zajmującej wyższą pozycję w tabeli.

Planowany termin meczów to sobota. W drugim – sezon zasadniczy składa się z czterech rund, czyli dwóch meczów na lodowisku danych drużyn. Spotkania planowane są na dni, które nie kolidują z meczami A, ze względu na to, że w zawodach zostanie rozstawiona druga drużyna MHKL, która będzie miała tę samą kadrę trenerską. Zmiany nastąpią również w decydującej części sezonu. W fazie play-off pierwszych sześć drużyn A.

Stawka zostanie uzupełniona o dwie kolejne drużyny, które wybiorą mecze play-off – z drugim B zmierzy się siódma drużyna A, a ósma w A z pierwszą w B. Druga drużyna MKHL nie może uczestniczyć w play-offach. Krynica – Zdrój. Regulamin rozgrywek jasno określa również wiek, w którym zawodnicy mogą grać na danym poziomie rozgrywek. W pierwszej – A w meczu będą mogły zagrać zawodniczki od 13. roku życia, w drugiej – B tylko w juniorach z klasy piątej. Start rozgrywek ligi kobiet 7 września, druga grupa kilka dni później. Dokładny plan gry powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Trenerzy z Krynicy nie kryją radości z dokonanych zmian.

Pod Górą Parkową jest mnóstwo dziewczyn do uprawiania hokeja na lodzie. Gra na drugim poziomie pozwoli większości zobaczyć ligowe zmagania, poprawić swoje umiejętności i dać przepustkę do pierwszej drużyny. Zmiany w kobiecej drużynie hokejowej związane są również z powstaniem kobiecej drużyny U18, która w nadchodzącym sezonie ma zadebiutować w światowych rozgrywkach. Zostanie rozegrany w Krynicy-Zdroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *