poniedziałek, 10 czerwcaQuit While You're Ahead

Mają sponsora w Toruniu i dwu-milionowe oparcie w Nowym Targu

Nesta podpisał nową umowę sponsorską z hokeistami na początku tygodnia, padło na Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna. Sponsorem tytularnym drużyny będzie Nesta przez kolejny rok. Aktywiści w Toruniu wciąż starają się pozyskać nowych sponsorów. W tym innego sponsora, który będzie częścią nazwy drużyny. Wracają do gry Po roku nieobecności Krynickie

Hockey Society powraca do pierwszoligowych rozgrywek. Zarządowi udało się pozyskać odpowiednie środki na funkcjonowanie zespołu. 17 czerwca zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. W najbliższych dniach hokeiści podpiszą kontrakty. Hokej w Krynicy w końcu okazuje się prosty. Regulamin (nie) rozwiał wątpliwośc.i W piątek sezon 2012/2013 został oficjalnie zamknięty na powierzchni lodowiska w Nowym Targu.

Członkowie zarządu MMKS Podhale przygotowali 120 statuetek, które wręczyli wszystkim sponsorom i partnerom w podziękowaniu za otrzymaną pomoc. Specjalnie na tę imprezę przygotowano 60 dyplomów dla wszystkich członków „Klubu Stu”. Podczas gdy hokeiści ciężko trenują, m.in. Grit Series (to najnowocześniejszy trening interwałowy o wysokiej intensywności) lub Bodycombat (sesja treningowa, na której można wyzwolić dużo siły i energii) aktywistom trudno się złamać. Jak zawsze problemem są pieniądze. Po opublikowaniu regulaminu okazało się, że koncesję może otrzymać tylko spółka akcyjna zarządzająca danym klubem, która dysponuje budżetem co najmniej 2 mln zł brutto. O ile w Nowym Targu spodziewano się kosztów zakupu „dzikiej karty” (200 tys.), o tyle dwa miliony mogą być oparciem dla Podhala.

Podsumowując – aby „Szarotka” sprostała wymaganiom gry w lidze profesjonalnej, potrzebuje zabezpieczenia finansowego na poziomie ponad 2 mln zł. Termin składania wniosków o „dziką kartę” został przedłużony do 17 czerwca. 11 czerwca w Katowicach planowana jest konferencja prasowa przedstawicieli PHL na temat nadchodzącego sezonu. Jeśli chodzi o sprawy personalne – Tomasz Rajski już trenuje z drużyną. Nadal niepewna jest przyszłość zawodników takich jak Bartłomiej Neupauer (w trakcie rehabilitacji), Bartłomiej Talaga (kończący karierę), Sebastian Biela (warunki finansowe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *