poniedziałek, 10 czerwcaQuit While You're Ahead

Osiem drużyn w pierwszej lidze, bez regionu Podhala

We wtorek (11 czerwca) PZHL ogłosiło listę drużyn, które zgłosiły się do gry w I lidze. W obecnej chwili jest osiem drużyn. Dzięki parzystej liczbie drużyn żadna z nich nie będzie musiała pauzować, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Grupa pierwszoligowych również różni się od zeszłorocznych. Nie można jednak wykluczyć, że zmieni się liczba drużyn. Dotyczy to głównie klubu MMKS Podhale Nowy Targ.

Dziś możemy oficjalnie powiedzieć, że Podhale wystąpiło o dziką kartę do gry w PHL. Ale czy będzie w stanie sprostać wszystkim innym wymaganiom, w tej chwili nikt nie może być pewien. W Nowym Targu pod górę Nowotarżanie ostro przygotowują się do nowego sezonu. Po rowerach pora biec pod górę. Zawodnicy musieli przebiec odcinki 400-metrowe siedem razy, z czego 100 metrów to stroma góra. Trening wytrzymałościowy, siłowy i szybkościowy wcale nie był lekki. Od początku sezonu Nowy Targ przygotowuje się do gry w PHL. Orlik powiadomił

Hokeiści ze stolicy województwa opolskiego to jeden z ośmiu klubów, które zgłosiły się do udziału w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej w sezonie 2013/2014. Oprócz pierwszej drużyny opolanki zgłosiły się także do trzech drużyn młodzieżowych. Dotrzymali słowa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami działaczy ligi Unia Oświęcim, na zapleczu PHL zagra Studencki Klub Hokejowy Unia Oświęcim. Do niedawna wariant rozgrywki za kulisami pierwszego zespołu nie był taki pewny. Po ogłoszeniu przez PZHL listy klubów chętnych do gry w I lidze potwierdziły się jedynie zapowiedzi działaczy Chemikowa 4. UKH Dębica chce umieścić klub w I lidze hokejowej Powstanie I ligi w Dębicy byłoby szansą dla kilkunastu zawodników, którzy już skończyli lub wkrótce będą juniorami. Drugi ligowy klub na pewno pozostanie w Dębicy.

Rozgrywanie meczów w I lidze pomogłoby hokeistom w pokonywaniu lepszych drużyn i rozwijaniu ich umiejętności. Ostateczna decyzja, czy UKH Dębica zagra na zapleczu PHL zostanie podjęta przez działaczy do końca lipca. A ten zależy od kwestii finansowej. Trwają rozmowy ze sponsorami. Według obliczeń zainteresowanych do gry wystarczy im tylko 150 000. zł, ale aby pojawić się w stawce potrzeba co najmniej 800 tys. zł za sezon. Mieszkańcy Dębicy wolą grać ze swoimi chłopcami w I lidze niż poddawać swoje 12-13 lat do ligi juniorów. Hokej na lodzie powinien wystartować w sierpniu. To pokazuje, że cała społeczność chce hokeja na pierwszym poziomie.

Świadczy o tym fakt, że lodowisko po raz pierwszy od powstania w sierpniu zostanie zamrożone, dzięki czemu gracze będą mieli miejsce na przygotowanie się do sezonu. Jeśli drużyna UKH wejdzie do I ligi, to do Dębicy przybędą drużyny z Torunia, Warszawy, Opola, Janowa, Oświęcimia, Nowego Targu czy Krynicy, w której w I lidze grają dawni reprezentanci Polski. Kierunek holenderski Podobnie jak bracia Kozłowscy, Kamil Gościmiński zdecydował się wyjechać za granicę i grać w hokeja w Holandii.

Były zawodnik KS Toruń podpisał kontrakt z klubem z Brabancji Północnej. W nowym sezonie wystąpi w nim razem z wychowankami Zagłębia Sosnowiec. W minionym sezonie 23-letni napastnik rozegrał 12 meczów dla KS Toruń, zanim drużyna wycofała się z ligi. Gościmiński strzelił dla swojej drużyny 2 gole. Jeśli wszystkie kluby spełnią wymagania licencyjne, skład ligi będzie następujący:

  1. KS Toruń HSA
  2. Naprzód Janów
  3. MUKS Orlik Opole
  4. HUKS Legia Warszawa
  5. 1928 KTH Krynica – Zdrój
  6. UKH Unia Oświęcim 7

. SMS I Sosnowiec

8 UKH Dębica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *