¦lizgawki

Gad¿ety

B³a¿owski strzela, KTH wygrywa

Cenne zwyciêstwo odnie¶li w sobotê hokei¶ci KTH. Pokonuj±c opolskiego Orlika powiêkszyli przewagê w ligowej tabeli do dwunastu punktów.

Spotkanie rozpoczê³o siê minut± ciszy ku pamiêci ofiar wojskowego samolotu. Kryniczanie od samego pocz±tku ruszyli do ataku. Jednak w pierwszej ods³onie razili nieskuteczno¶ci±. Oddali w tej czê¶ci gry szesna¶cie strza³ów przy zaledwie piêciu przeciwnika. Jednak bramki nie zdo³ali strzeliæ. Dobr± partiê w bramce Orlika rozgrywa³ Jaros³aw Nobis, który zast±pi³ pauzuj±cego za kary meczu Daniela Lundina ogl±daj±cego pojedynek z trybun. To w³a¶nie ¶wietna postawa Nobisa i brak wykoñczenia akcji sprawi³y, ¿e pierwsza tercja koñczy siê przy stanie 0-0.
    Kryniczanie podra¿nieni takim obrotem sprawy ju¿ na pocz±tku drugiej ods³ony wyszli na prowadzenie. Pierwsz± bramkê w meczu strzeli³ Dawid Bulanda, który z bliskiej odleg³o¶ci pokona³ Nobisa. Go¶cie wyrównali niespe³na dwie minuty pó¼niej. Grê w przewadze swojego zespo³u wykorzysta³ Pawe³ Wac³awczyk. Odpowied¼ katehetów by³a natychmiastowa. Robert B³a¿owski postanowi³ wzi±æ sprawy w swoje rêce. ¦rodkowy drugiego ataku strzeli³ w sumie cztery bramki w meczu. W tej ods³onie kolejno na 2:1 i 3:1. Daj±c, wiêc prowadzenie swojej dru¿ynie po drugiej tercji.
    Ostatnia ods³ona rozpoczê³a siê od gola dla Orlika. Wychowanek KTH, graj±cy w Opolu Krzysztof Zwierz pokonuje Nikofora Szczerbê. Bramkarz KTH zbyt daleko wyjecha³ z bramki i nie zd±¿y³ ju¿ ze skuteczn± interwencj±. Do koñca meczu gole zdobywali ju¿ tylko Kryniczanie. Dobr± partiê rozgrywa³ drugi atak. B³a¿owski do³o¿y³ jeszcze dwa trafienia a jedno Grzegorz Horowski. Tak, wiêc ta tercja podobnie jak i druga zostaje wygrana przez Katehetów 3:1. A ca³y mecz koñczy siê wynikiem 6:2.

Po ciekawym meczu Kryniczanie pokonali bezpo¶redniego rywala w ligowej tabeli. Gdyby w pierwszej tercji zagrali skuteczniej to wynik móg³ byæ bardziej okaza³y.
Na wyró¿nienie w ekipie go¶ci niew±tpliwie zas³u¿y³ bramkarz Jaros³aw Nobis. W¶ród Katehetów Robert B³a¿owski.